Technická podpora

Naše technická podpora je k dispozici od 8:00 do 16:00

Telefon:+420 545 222 322

Kontaktovat naši technickou podporu

Obložení kluzných ploch BIPLAST

 

Obložení kluzných drah - BIPLAST

 

 

 

 

Katalogy ke stažení

BIPLAST katalog     anglický (1,0 MB) 
BIPLAST technický list     český (0,2 MB) 

 

BIPLAST je určen pro kluzné vedení u moderních obráběcích strojů. Obecný pojem „kluzné vedení“ zde zahrnuje veškeré strojové díly, které se pohybují přímočaře. Veškeré styčné plochy příp. ve spojení s maznými vrstvami, musí vyhovovat určitým požadavkům. Nepostradatelné přitom jsou:

 

      • velmi dobré kluzné vlastnosti a vlastnosti nouzového běhu,
      • vysoká stálost na oděr a tlak, 
      • vyhovující teplotní stálost. 
 
 

Obložení kluznic BIPLAST splňuje tyto základní předpoklady a má oproti jiným kovovým nebo termo- či duroplastickým materiálům i další vynikající přednosti.

 

Kluzný materiál BIPLAST se zhotovuje z kalandrovaných acetátových pryskyřičných fólií. Jedná se přitom o kopolymer, který se vyznačuje vysokou teplotní stabilitou, nízkým třecím koeficientem a viskozitou až do -40°C a odolností na tlak. Za účelem pájení se tyto desky kašírují po jedné straně speciální umělou tkaninou. Toto kašírování je mechanicky spojeno s acetátovou pryskyřicí a tvoří nedělitelnou jednotku. Kašírování je 0,3 mm silné a polovinou usazeno v acetátové pryskyřici.

  

Forma dodání

BIPLAST je dodáván v následujících rozměrech nebo na přání dle udání míry přiříznut hotově k montáži. Dále existuje možnost, opatřit kluzná obložení kompletně drážkami a otvory dle Vašich výkresů a našich zkušeností. Standartní rozměry: délka v mm 2 000 šířka v mm 500 tloušťka v mm 2 - 6 (případně individuální tloušťka na zakázku).

 

Řezání

Je možno užít normálních pil (pásové i okružní) při řezné rychlosti do 450 m/min.

 

Vrtání

Doporučujeme spirálový vrták jako na vrtání hliníku. Řezná rychlost je do 150m/min

 

Škrabání

Doporučujeme užít čerstvě nabroušené ostré škrabky. Předností je užití dvou škrabáků s různými řeznými úhly k předškrabání a doškrabání.

 

Frézování

Jednořezné nástroje nebo frézy s velkými zuby mají přednost. Rychlost řezu při 200m/min závisí na druhu frézy a průřezu upnutí. Při zpracování velkých povrchů jednořezným nástrojem do 500m/min.

 

Broušení

Broušení za mokra (s vodní emulzí) brusnými kotouči malé tvrdosti a příslušné zrnitosti se již dlouho úspěšně praktikuje. Řezná rychlost do 30m/s při hloubce upnutí 4-6 um na počátku, ve finálním brusu příslušně méně, vedly ke slušným výsledkům.